Omaha Poker

Omaha poker nedir

Omaha poker, en popüler poker çeşitlerinden biridir. Texas holdem oynamayı öğrenmeye başlayan birçok poker oyuncusu için, Omaha genellikle oynamayı öğrendikleri bir sonraki oyundur. Omaha ve Texas holdem arasındaki fark nedir? Holdem gibi, Omaha da topluluk kartlarını kullanan bir flop oyunudur. Tıpkı hold’em’ de olduğu gibi, oyunculara kendi elleriyle yüzleri dağıtılır delik kartlar  ve bu kartları beş kartlı poker elleri için beş ortak kartla (flop, turn ve river) birlikte kullanırlar.

Omaha Poker Nereden Oynanır?

OMAHA POKER NASIL OYNANIR

Omaha Hold’em, en fazla 10 kişinin aynı anda oynayabileceği bir oyundur. Texas Hold’em den bazı farklılıklar gösterdiği için, oyuncuların kuralları dikkatle gözden geçirmeleri tavsiye edilir. Örneğin Omaha Holdem de Texas Holdem den farklı olarak el oluşturulurken elinizdeki 4 karttan 2 tanesini ve yerdeki 5 karttan 3 tanesini kullanmak zorundasınızdır. Tek deste ile oynanır ve bu destede tüm kartlar bulunur. Oyuna katılıp katılmayacağınız sorusu GİR / GİRME ile sorulur. Gir seçeneği yanında giriş miktarı ile belirir. GİR: Oyuna katıldığınız anlamına gelir. Bu seçeneği tıkladığınızda bakiyenizden giriş miktarı düşer ve oyun ikramiyesine eklenir.

Dağıtıcının solundaki ilk iki kullanıcıya bu soru sorulur eğer bu oyuncular oyuna girmezse ondan sonraki oyuncuya sorulur. İlk oyuncu giriş miktarının yarısı ile ikinci oyuncu giriş miktarı ile oyuna girer. İki kişinin oyuna girmesi durumunda oyun “KART DAĞITIMI” aşamasıyla devam eder. GİRME: Oyuna katılmadığınız anlamına gelir. Bakiyenizde bir eksilme olmaz. Normal masalarda üst üste iki oyuna katılmamanız durumunda masadan atılırsınız. Bütün kullanıcılara bu soru sorulduktan sonra iki kişiden az kişinin oyuna girmesi durumunda oyun iptal edilir ve oyuna girmiş kullanıcılara paraları geri iade edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir